Jeden telefon i złodziej zatrzymany - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Jeden telefon i złodziej zatrzymany

Data publikacji 21.05.2020

Na pochwałę zasługuje postawa anonimowego mieszkańca Włocławka, który słysząc dziwne odgłosy na jednej z posesji, zadzwonił na telefon alarmowy i poinformował o swoich obawach. Dzięki tej informacji policjanci z Włocławka zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę uszkodzenia i kradzieży elementów metalowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenie mienia oraz kradzieży.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (18.05.20 r.) w godzinach popołudniowych na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Wówczas, jeden z mieszkańców usłyszał, że na terenie pobliskiej posesji słychać odgłosy pracy urządzeń służących do rozbiórki. Zaniepokojony tym faktem poinformował mundurowych o swoich podejrzeniach.

Wysłany na terenie budynku patrol zauważył mężczyznę przecinającego elementy metalowe, które przygotowywał do wyniesienia. 40-letni włocławianin został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał od śledczych zarzuty związane z uszkodzeniem mienia i kradzieżą elementów metalowych. Za te czyny może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy mieszkańcowi za czujności i apelujemy - jeżeli widzimy coś niepokojącego w pobliżu, alarmujmy służby. Taki telefon może pomóc w ujęciu sprawców przestępstw lub wykroczeń, ale także może uratować komuś życie.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz