Wiadomości

Uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Profesjonalne działanie dyżurnego i szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali życie 65-letniemu mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję. Funkcjonariusze znaleźli go w lesie i niemal w ostatniej chwili udało się powstrzymać zamach na własne życie. Mężczyzna trafił do szpitala.

Kolejny raz oscy mundurowi udowodnili, że ich najważniejszym zadaniem jest pomoc drugiej osobie. Do dyżurnego policji w Świeciu zadzwonił mężczyzna prawdopodobnie szukając ratunku. Oświadczył, że nie radzi sobie z problemami i ma zamiar popełnić samobójstwo. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mu groziło, oficer dyżurny ustalił, że rozmówca to prawdopodobnie mieszkaniec gminy Drzycim, po czym na miejsce pilnie wysłał patrol. Policjanci nie zastali mężczyzny w domu, zareagowali jednak błyskawicznie, bo już po kilku minutach, kiedy zaczęli przeszukiwać pobliski las, odnaleźli desperata. Podbiegli do niego i w ostatnim momencie zwolnili uciskającą szyję pętlę. Gdy sytuacja została opanowana, okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Dzielnicowy mł. asp. Marcin Bronisz wspólnie z sierż. Mariuszem Szamockim z Posterunku Policji w Osiu przeprowadzili starszego mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy możesz zadzwonić pod nr 112. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy:

Tel. 116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

Tel. 116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

Tel. 800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

Tel. 121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

Tel. 22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

 

Autor: kom. Joanna Tarkowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony