Mistrzowie tenisa stołowego

Data publikacji 11.04.2012

Reprezentant powiatu świeckiego asp. Maciej Rakowicz został zwycięzcą Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym. Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy i nagrody powędrowały w ręce zwycięzców. ...

Reprezentant powiatu świeckiego asp. Maciej Rakowicz został zwycięzcą Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym. Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy i nagrody powędrowały w ręce zwycięzców. Organizatorem zawodów był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

W ubiegłym tygodniu powiat świecki gościł najlepszych tenisistów stołowych wśród policjantów garnizonu kujawsko-pomorskiego. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Świeciu i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizowały mistrzostwa województwa policjantów w tenisie stołowym o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Zawody rozegrano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Laskowicach.

Do rywalizacji stanęło 17 policjantów, 16 mężczyzn i kobieta. W pierwszej fazie zawodów startujący zostali podzieleni na 4 grupy. Po meczach „każdy z każdym”, dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansowało do rozgrywek o miejsca od I do VIII, a pozostali zagrali o lokaty IX-XVII. Ostatecznie w finale spotkali się niepokonani dotąd asp. Maciej Rakowicz z Posterunku Policji w Jeżewie oraz post. Artur Kowal z KMP w Bydgoszczy. Po zaciętym meczu lepszy okazał się reprezentant powiatu świeckiego i pokonał swojego rywala 3:0 ( 11:9; 11:8; 11:8 ).

Zwycięzcom i uczestnikom puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz nagrody wręczyli Szef NSZZP przy KPP w Świeciu st.asp. w stanie spoczynku Tomasz Maćkowski i Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu podinsp. Wojciech Trojan.