Wiadomości

Samochód odjechał bez kluczyków

Data publikacji 18.01.2008

Chwila nieuwagi spowodowała kilka minut strachu dla właściciela Hondy Acord. Po godz. 18 właściciel tego samochodu podjechał do jednego ze sklepów na os.Południe. Wyszedł z samochodu wyjmując kluczyk ze stacyjki, ale z uruchomionym ...

 Chwila nieuwagi spowodowała kilka minut strachu dla właściciela Hondy Acord. Po godz. 18 właściciel tego samochodu podjechał do jednego ze sklepów na os.Południe. Wyszedł z samochodu wyjmując kluczyk ze stacyjki, ale z uruchomionym zapłonem. Kilka minut, które mężczyzna spędził w sklepie wykorzystał nieznany sprawca i odjechał pozostawiona Hondą. Właściciel samochodu natychmiast powiadomił o kradzieży policję. Po kilku minutach policjanci odnaleźli skradziony samochód w odległości ok.2 km od miejsca kradzieży, w zatoczce parkingowej. Samochód był cały, nieuszkodzony. Właściciel stwierdził, że z samochodu nic nie zginęło.
Sprawca odpowie za krótkotrwałe użycie samochodu.
 
Nietrzeźwość i śliska nawierzchnia to czynniki, które mogą doprowadzić do tragedii. Dużo szczęścia miał kierowca Volvo. Wczoraj po godz.14 na prostym odcinku drogi, dojeżdżając do Brześcia Kuj. od strony Radziejowa zjechał na pobocze i wjechał wprost do Zgłowiączki. Mężczyzna wyszedł z samochodu o własnych siłach. Po badaniu okazało się, że 30-letni kierowca jest nietrzeźwy- miał ponad 2 promile alkoholu.
 
Alkohol potrafi osłabić samokontrolę i czas reakcji. Przekonał się o tym kierowca Hundaya, który w czasie cofania uderzył w przód stojącej Scanii. Policjanci ustalili, że 44-letni kierowca samochodu osobowego jest w stanie nietrzeźwym- miał ponad 2 promile alkoholu.
Dwaj kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani w m.Uniechowo i Janowo. Pierwszy z nich -34-letni mężczyzna jechał Suzuki Swift mając w organizmie 3,5 promila alkoholu, natomiast drugi jechał Fiatem 126p mając w swoim organizmie 0,56 promila.
 
Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się szkolenie dla dzielnicowych, pracowników socjalnych i kuratorów sądowych w zakresie form współpracy z rodzinami patologicznymi, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Główną ideą tego spotkania było wypracowanie- zmodyfikowanie i zintensyfikowanie współpracy między tymi instytucjami w ramach otoczenia opieką osób dotkniętych przemocą, uzależnieniami.
Stworzenie warunków współpracy różnych służb jest konieczne, gdyż przemoc w rodzinie jest zjawiskiem złożonym. Z doświadczenia wiemy, że w przypadku przemocy w rodzinie działania w pojedynkę nie przynoszą pożądanych efektów.
Stąd też powstała idea utworzenia zespołów interdyscyplinarnych, w skład których wejdą pracownicy socjalni, kuratorzy i dzielnicowi. Zespoły zaczną funkcjonować od lutego. Zespół utworzony z przedstawicieli poszczególnych służ z pewnością pozwoli na lepsze, bardziej precyzyjne rozpoznanie zjawiska, szybszy przepływ wiadomości, przyjrzenie się sytuacji w rodzinie z różnych perspektyw, przez różnych specjalistów. Takie skoordynowanie działań pozwoli na podjęcie najbardziej koniecznych kroków w danym przypadku, zapobiegnie powieleniu działań, zapobiegnie podejmowaniu działań wykluczających się. Inne korzyści wynikające z funkcjonowania takich zespołów to zwiększenie możliwości manipulacji, bo z doświadczenia wiemy, że zdarza się, iż osoby poszukujące pomocy próbują manipulować dla uzyskania jak największej korzyści dla siebie. Poza tym spowoduje to zmniejszenie poczucia bezkarności sprawców przemocy- im więcej instytucji wie o tym fakcie, tym mniej bezkarny czuje się sprawca.
Mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcia skutecznie przyczynią się do zminimalizowania występowania zjawiska przemocy w rodzinie, a jednocześnie będzie motywująco wpływać na podejmowane działania przez poszczególne strony.
 
XVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. Dziś policjanci spotkają się w siedzibie Teatru Impresaryjnego z pierwszą grupą wolontariuszy. Na spotkaniu przekazane zostaną podstawowe wskazówki jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, jak kontaktować się ze służbami wspomagającymi, co zrobić, aby kwesta minęła miło i sympatycznie.





Autor: red1.kmpw
Publikacja: red1.kmpw

Powrót na górę strony