Odpowie za dokonanie rozboju i posiadanie narkotyków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Odpowie za dokonanie rozboju i posiadanie narkotyków

Data publikacji 29.08.2016

Policjanci krótko po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na kobiecie. Dodatkowo okazało się, że sprawca posiadał sporo narkotyków. Mundurowi ujawnili je w saszetce, którą mężczyzna zgubił w trakcie ucieczki z miejsca rozboju. Teraz młody człowiek odpowie za dokonanie rozboju i posiadanie narkotyków. Grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem, jak wynika z policyjnych ustaleń, kobieta idąca ulicą wraz ze swym partnerem została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Młody człowiek podbiegł do kobiety i zerwał jej złoty łańcuszek. Z pomocą ruszył towarzysz poszkodowanej. Niestety sprawca okazał się silniejszy i zdołał uciec ze skradzionym łańcuszkiem. Jednak w trakcie ucieczki z miejsca zgubił saszetkę. 

O całym zajściu zostali poinformowani policjanci. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Okazało się, że w saszetce pozostawionej przez sprawcę mundurowi ujawnili niezłą zawartość. Był w niej nóż, mała waga elektroniczna, puste strunówki a także torebka z zawartością białego proszku. Po sprawdzeniu okazało się, że to amfetamina. W sumie zabezpieczono ponad 40 g tego narkotyku.

Już po dwóch godzinach od zdarzenia sprawca był w rękach policjantów. Mundurowi zatrzymali 21-letniego sprawcę na sąsiednim osiedlu.
Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za dokonanie rozboju oraz posiadanie narkotyków. Grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: asp. Piotr Duziak
  • narkotyki