Zatrzymani chwilę po napaści - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani chwilę po napaści

Data publikacji 09.11.2016

Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali czterech młodych mężczyzn podejrzanych o napaść na 67-latka. Zatrzymani wtargnęli do domu pokrzywdzonego gdzie biciem i groźbami zmusili go do wydania pieniędzy. Wczoraj sąd zastosował wobec nich dozór policyjny. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 06 listopada około godziny 01.30 w Aleksandrowie Kujawskim. Do domu zamieszkiwanego przez pokrzywdzonego weszło czterech młodych mężczyzn. Napastnicy grozili 67-latkowi pozbawieniem życia, świecili latarką po oczach, szarpali i bili po twarzy żądając wydania posiadanych przez niego pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony odmówił, zaczęli plądrować mieszkanie. Ich łupem padło 2350 złotych, zegarek, klucze od mieszkania oraz trzy piwa. Mężczyźni uciekli, a pokrzywdzony 67-latek wezwał na miejsce patrol policji. 

Patrole pełniące służbę na terenie miasta rozpoczęły poszukiwania napastników, natomiast policjanci pionu kryminalnego zabezpieczyli materiał dowodowy. Pokrzywdzony nie znał napastników, ale szczegółowo opisał jak wyglądali. 
Dzięki błyskawicznym działaniom policjanci z „patrolówki” zatrzymali trzech podejrzanych na ulicy nieopodal miejsca zdarzenia.  Mieli przy sobie pieniądze pochodzące z napadu, zegarek i 2 piwa. Trzecie ze skradzionych piw zdążyli już wypić. Zatrzymani w wieku od 20- 22 lat trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek dołączył do nich czwarty z napastników, 20-letni mieszkaniec Aleksandrowa.

Cała czwórka usłyszała już zarzuty dokonania rozboju. Za ten czyn grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj (08.11.) sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Skradzione przedmioty i pieniądze wrócą do rąk pokrzywdzonego.

Autor: mł.asp. Marta Błachowicz
Publikacja: asp. Piotr Duziak