Policjantem jest się zawsze, także podczas urlopu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjantem jest się zawsze, także podczas urlopu

Data publikacji 24.03.2017

St. sierż. Łukasz Węgrzynowski policjant brodnickiej komendy pomógł mężczyźnie, który zasłabł za kierownicą auta. Funkcjonariusz, wraz z jednym z pasażerów samochodu, wyciągnął kierowcę z samochodu, ułożył w bezpiecznej pozycji i podtrzymując mu głowę wezwał pogotowie. Do czasu przyjazdu karetki mężczyzną zajęli się strażacy. Kierowca opla omegi trafił do szpitala.

Dzisiaj (24.03.17), przed 8.00 rano, brodnicki policjant st. sierż. Łukasz Węrzynowski będąc na urlopie jechał ulicami Sienkiewicza i Sądowa. W pewnym momencie zauważył przed sobą samochód, który przejechał skrzyżowanie i po chwili się zatrzymał. Z opla omegi wysiedli pasażerowie, którzy usiłowali zatrzymać jadące samochody. Policjant wybiegł zobaczyć co się stało. Wtedy okazało się, że kierowca opla stracił przytomność.

Policjant wraz z jednym z pasażerów wyciągnął mężczyznę zza kierownicy, sprawdził funkcje życiowe, ułożył w bezpiecznej pozycji na chodniku i podtrzymując mu głowę wezwał pogotowie. Po chwili do pomocy przybiegli strażacy z miejscowej jednostki, którzy przejęli działania do przyjazdu karetki. Mężczyznę trafił pod opiekę lekarzy.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska