WIADOMOŚCI

Policjanci ze Żnina wyróżnieni medalem "Pomagajmy sobie wzajemnie" za uratowanie 27-latka

Data publikacji 29.03.2017

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wyróżnił czterech policjantów ze Żnina Honorowym Medalem "Pomagajmy sobie wzajemnie". Sierż. szt. Filip Sprawa, st. sierż. Łukasz Boruszewski, st. sierż. Eugeniusz Chudzicki i sierż. Łukasz Ratajczak narażając własne życie pomogli 27-latkowi wydostać się z grzęzawiska. Dziś przyszedł czas na gratulacje od przełożonych.

Przypomijmy: do zdarzenia doszło 2 marca. Wtedy około północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żninie otrzymał zgłoszenie z prośbą o pomoc od mężczyzny, który idąc po podmokłej łące, w jednej z miejscowości, zapadł się po pas i sam nie był w stanie się wydostać. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Z uwagi na porę nocną i brak oświetlenia w tym rejonie 27-latek miał sygnalizować swoje położenie świecąc telefonem komórkowym. W działaniach brał udział również zastęp strażaków ze Żnina.

Po około 30 minutach poszukiwań, w odległości kilometra od drogi, funkcjonariusze zauważyli małe światełko telefonu komórkowego. Gdy podeszli bliżej okazało się, że mężczyzna tkwi do pasa w błocie. Mundurowi zbliżyli się do niego na odległość około 20 metrów. Z tej racji, że teren był bagnisty nie było możliwości, aby podejść bliżej, gdyż pod funkcjonariuszami również zapadała się ziemia. Dlatego, rzucili w jego stronę linę strażacką, przy pomocy której wspólnie wyciągnęli mężczyznę.
27-latek był wyziębiony i wyczerpany, co chwilę tracił przytomność. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, a do czasu jego przyjazdu, wspólnie ze strażakami, udzielali mu pierwszej pomocy - ułożyli go na desce ratowniczej, okryli kurtkami i przenieśli w bezpieczne miejsce. Wspólne działania służb ratowniczych zakończyły się ostatecznie sukcesem.

Dzisiaj (29.03.17) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała spotkał się z czterema policjantami, którym 27-latek, niewątpliwie, zawdzięcza życie. Sierż. szt. Filip Sprawa, st. sierż. Łukasz Boruszewski, st. sierż. Eugeniusz Chudzicki i sierż. Łukasz Ratajczak zostali wyróżnieni przez Szefa kujawsko-pomorskich policjantów Honorowym Medalem Pomagajmy sobie wzajemnie. Komendant podziękował funkcjonariuszom za zaangażowanie w służbie i pogratulował postawy, która z pewnością może być wzorem dla innych funkcjonariuszy do naśladowania. 

W spotkaniu uczestniczył również bezpośredni przełożony wyróznionych policjantów Komendant Powiatowy Policji w Żninie podinsp. Artur Krajewski.

Autor: Kamila Ogonowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak