Jazda po alkoholu była najprawdopodobniej przyczyną wypadku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Jazda po alkoholu była najprawdopodobniej przyczyną wypadku

Data publikacji 08.04.2017

Brawurowa jazda po alkoholu była najprawdopodobniej przyczyną wypadku, do którego doszło w miejscowości Olszówka. Nietrzeźwy 33-letni kierując saabem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Do zdarzenia doszło w piątek (07.04) około godziny 15.40 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Olszówka gm. Golub-Dobrzyń. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podróżujący osobowym saabem 33-latek, będąc na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe przy użyciu specjalistycznego sprzętu wydostały uwięzionego w pojeździe kierującego, który z ciężkimi obrażeniami ciała, lotniczym pogotowiem ratunkowym, przetransportowany został do szpitala w Toruniu. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdem był nietrzeźwy. 33-latek miał 1,80 promila alkoholu w organizmie.

Golubsko-dobrzyńscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia i po raz kolejny apelują do kierowców o trzeźwość za kierownicą.

Apelujemy również do osób, które są świadkami sytuacji, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Reagując zdecydowanie na tego typu zagrożenia niejednokrotnie ochronimy ludzkie zdrowie i życie.

Autor: st. asp. Małgorzata Lipińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz