Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 13.04.2017

Rypińscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, na terenie Rypina, weszli do lokali gdzie prowadzono nielegalne gry hazardowe. W wyniku tych działań zabezpieczyli łącznie sześć automatów do gier.

We wtorek (11.04) rypińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili  działania przeciwko osobom łamiącym przepisy ustawy o grach hazardowych.

Funkcjonariusze weszli do lokali, w których znajdowały się automaty do gier. Na miejscu przeprowadzili eksperymenty procesowe. Wykazały one, że na automatach tych zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych.

Na terenie Rypina zabezpieczono łącznie 6 nielegalnych automatów do gier. Zostały one przekazane funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że zgodnie z Ustawą z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych posiadacz lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier ponosi karę pieniężną w wysokości 100.000 zł. od każdego automatu.

 

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz