WIADOMOŚCI

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dilera narkotykowego

Data publikacji 14.04.2017

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonego „towaru” można by było zrobić ponad 100 „działek” narkotyków. Starszy z zatrzymanych odpowie za posiadanie znacznej ilości zakazanych substancji psychoaktywnych oraz ich rozprowadzanie.

Wszystko zaczęło się od zebranych informacji przez kryminalnych z bydgoskiego Szwederowa. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z mieszkańców centrum miasta, poruszający się na wózku inwalidzkim może zajmować się rozprowadzaniem narkotyków. Dobrze wiedzieli, o kogo chodzi. Chodziło o 29-latka, który już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Pracujący nad sprawą policjanci szybko namierzyli jego miejsce zamieszkania.

W środę (12.04.2017) przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam na klatce schodowej zauważyli podejrzewanego, który przebywał z innym mężczyzną. Na widok funkcjonariuszy próbował szybko wjechać do środka mieszkania i zamknąć drzwi. Drogę zablokowali mu kryminalni.

W mieszkaniu znajdowało się kilka osób. Wszyscy zostali wylegitymowani. 29-latek był bardzo nerwowy i próbował usilnie odczepić plecak od wózka inwalidzkiego. Nie bez powodu. W plecaku policjanci znaleźli woreczki z amfetaminą, marihuanę oraz znaczną ilość gotówki.

Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem służbowym wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu narkotyków. Pies ujawnił w jednym z pokoi reklamówkę, w której była marihuana. Dodatkowo podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe, sześć aluminiowych zawiniątek z białym proszkiem, a także nabitą zielonym suszem lufkę. Łącznie zostało zabezpieczonych ponad 100g narkotyków. 29-latek został zatrzymany. 

To jednak nie była jedyna osoba zatrzymana do tej sprawy. Uwagę funkcjonariuszy przykuł przebywający w mieszkaniu 23-latek. Mężczyzna próbował ukryć portfel. Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że miał tam „działkę” amfetaminy. 23-latek został zatrzymany. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Do sprawy kryminalni zabezpieczyli również trzy laptopy oraz aparat fotograficzny. Sprzęt budził wątpliwości, co do jego pochodzenia.

Wczoraj (13.04.2017) śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty. 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Natomiast 29-latek będzie odpowiadać za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich rozprowadzania. Za te przestępstwa może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (14.04.2017) 29-latek został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu sie z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski