O zawodzie policjanta z przedszkolakami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

O zawodzie policjanta z przedszkolakami

Data publikacji 20.04.2017

Włocławscy policjanci mł. asp. Ewelina i sierż. szt. Przemysław spotkali się z 6-latkami Przedszkola nr 32 w ramach realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jako rodzice 6-letniej Julki przybliżyli przedszkolakom swój zawód.

Wczoraj (19.04.) w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” w Przedszkolu „Jaś i Małgosia” odbyło się spotkanie policjantów z 6-latkami, podczas którego rodzice opowiadali o swoim zawodzie. Jednym z celów programu jest bliższy kontakt dzielnicowych ze społeczeństwem w różnym przedziale wiekowym, nawet z tymi najmłodszymi. Sierż. sztab. Przemysław Reszczyński na co dzień tata 6-letniej Julki,  a w komendzie dzielnicowy opowiadał o bezpieczeństwie w domu, na podwórku czy w przedszkolu. Natomiast mama mł. asp. Ewelina Reszczyńska służąca w prewencji wskazała dzieciom cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci chętnie uczestniczyły w zorganizowanych przez policjantów zabawach i zadawały pytania dotyczące ich służby w Policji. 
Takie spotkanie z przedszkolakami to dobra forma przekazania najmłodszym pewnych porad zapewniających ich bezpieczeństwo, a także  że policjant to jest osoba od której w każdym przypadku otrzymają pomocną dłoń.    

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: asp. Piotr Duziak