Uratowali niedoszłego samobójcę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 20.04.2017

Brodniccy policjanci, wspólnie z jednym z krewnych, uratowali 58-latka, który targnął się na swoje życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili odcięli go i przeprowadzając reanimację przywrócili jego funkcje życiowe. Mieszkaniec powiatu brodnickiego trafił pod opiekę lekarzy.

Dzisiejszej nocy (20.04.17) około 1.30 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że jej nietrzeźwy mąż wziął linkę, wyszedł z domu i oznajmił, że  "chce się zabić".

Natychmiast do odległej kilkadziesiąt kilometrów od Brodnicy miejscowości dyżurny wysłał wszystkie patrole. Funkcjonariusze, wspólnie z członkami rodziny, zaczęli przeczesywać lasy, pola, łąki. Po ponad godzinnych poszukiwaniach jeden z patroli usłyszał dziwne dźwięki. Policjanci st. sierż. Maciej Rosiński oraz st. sierż. Robert Musiał wraz z jednym z krewnych desperata zlokalizowali skąd dochodzą odgłosy. Poszli więc w tym kierunku i po chwili zauważyli wiszącego na słupie 58-latka.

Natychmiast odcięli sznur i przystąpili do resuscytacji, powiadamiając jednocześnie pogotowie. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska