48-latek odpowie za kradzieże z włamaniem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

48-latek odpowie za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 20.04.2017

Kryminalni z Aleksandrowa wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież butli gazowych, a także roweru. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwa jakich dopuścił się 48-latek. Skradzione przedmioty zostały w całości odzyskane.

Policjanci z Aleksandrowa zostali poinformowani o włamaniu do stojaka na butle gazowe w minioną sobotę (15.07.17). Nieznany wówczas sprawca, po zerwaniu kłódki, wyniósł z terenu posesji na ulicy Piłsudskiego 8 butli gazowych i rower. Dzięki wytężonej pracy aleksandrowskich kryminalnych trzy dni później do policyjnego aresztu trafił 48-letni mieszkaniec Aleksandrowa. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli skradzione przedmioty, które wróciły już do rąk właściciela.

Dzięki pozyskanym informacjom i zabezpieczonym śladom policjanci przedstawili zatrzymanemu dodatkowy zarzut włamania, do którego doszło w marcu na terenie Aleksandrowa. Wtedy, 48-latek włamał się do niezamieszkanego domu, z którego ukradł miedziane rury wyrywając je z instalacji centralnego ogrzewania.

Wczoraj (19.04.17) zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska