Pijany kierowca zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijany kierowca zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Data publikacji 20.04.2017

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu udało się zatrzymać pijanego kierowcę. 53-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy i zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (19.04.17) krótko po 16:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że w kierunku Mogilna przemieszcza się renault laguna, którym kieruje pijany mężczyna. Skierowani tam mundurowi zatrzymali wskazany pojazd do kontroli w pobliskim Padniewku. Za kierownicą siedział 53–letni mieszkaniec powiatu. Od mężczyzny czuć było wyraźnie alkohol.

Policjanci sprawdzili alcotestem jego trzeźwość. Okazało się, że ma w organizmie 2,7 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i uniemożliwili dalszą jazdę.

Teraz 53-latek stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu utrata prawa jazdy, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci z Mogilna dziękują zgłaszającemu za czujność i właściwą reakcję na zagrożenie, jakim był pijany kierowca. Być może w ten sposób udało się zapobiec kolejnej tragedii na drodze. Pamiętajmy, że każda informacja przekazana na numer alarmowy 112 lub 997 zostanie sprawdzona, nawet ta anonimowa.

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska