WIADOMOŚCI

Uczniowie Szkoły Podstawowej we Wrockach odwiedzili golubsko-dobrzyńską komendę policji

Data publikacji 20.04.2017

Dzisiaj (20.04) golubsko-dobrzyńskich policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrockach. W trakcie spotkania z dziećmi policjanci przybliżyli aspekty pracy poszczególnych pionów policji, zaprezentowali radiowozy i sprzęt policyjny.

Dziś (20.04) golubsko-dobrzyńskich policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej we Wrockach. W trakcie spotkania z dziećmi policjanci przybliżyli aspekty pracy poszczególnych pionów policji, zaprezentowali radiowozy i sprzęt policyjny. Spotkanie było okazją, aby zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i poczuć się, jak policjant.  Dzieci miały również okazję zwiedzić niektóre pomieszczenia służbowe komendy, w tym policyjny areszt i niebieski pokój.

Podczas spotkania stróże prawa rozmawiali z uczniami na temat zasad jakie należy zachować, aby droga do i ze szkoły była naprawdę bezpieczna, podkreślając przy tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników, w zamian za obietnicę noszenia, otrzymał element odblaskowy.

 

Autor: st. asp. Małgorzata Lipińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak