WIADOMOŚCI

Spawarkę skradzioną z gminy Złotniki Kujawskie policjanci odnaleźli w Inowrocławiu

Data publikacji 21.04.2017

Policjanci z Posterunku w Złotnikach Kujawskich, pow. inowrocławski, rozwikłali sprawę kradzieży spawarki. Zarzuty usłyszał syn właścicielki. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj (20.04.17) policjanci ze Złotnik Kujawskich, pow. inowrocławski, przesłuchali w charakterze podejrzanego 21-letniego mieszkańca tejże gminy. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych tego samego dnia, kiedy mieszkanka gminy Złotniki Kujawskie powiadomiła o tym, że z jej pomieszczenia gospodarczego została skradziona spawarka warta 650zł. Mundurowi prowadzili działania w tej sprawie, a trop zaprowadził ich do Inowrocławia.

Ustalili, że po mieście chodził syn pokrzywdzonej, który miał ze sobą spawarkę. Policjanci zatrzymali go w jego mieszkaniu celem wyjaśnienia. Ustalili też, że mężczyzna zdążył łup sprzedać właśnie na terenie Inowrocławia. Na podstawie zebranych dowodów  21-latek usłyszał zarzut kradzieży. Skradzione mienie zostało odzyskane. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska