WIADOMOŚCI

Zamiast zwrócić znaleziony portfel wypłacił z bankomatu ponad 1000 złotych

Data publikacji 21.04.2017

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego, którego kryminalni ze Świecia zatrzymali w związku z dokonaniem kradzieży z włamaniem. Mężczyzna w połowie marca znalazł na ulicy portfel z dokumentami, po czym korzystając z pozostawionego w nim kodu PIN do karty bankomatowej wypłacił ponad 1000 złotych.

W połowie marca mieszkanka Świecia poinformowała policjantów o zgubieniu portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi. Okazało się, że jeszcze tego samego dnia nieuczciwy znalazca wypłacił z bankomatów pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych. Możliwe to było dlatego, że w portfelu była pozostawiona kartka z zapisanym kodem PIN.

W tym tygodniu świeccy kryminalni, na podstawie własnych ustaleń, dotarli do sprawcy. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latka z powiatu świeckiego i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już cztery zarzuty, m.in. kradzieży z włamaniem oraz ukrycia dokumentów, które zamiast zwrócić, wyrzucił do kosza na śmieci. Zgodnie z kodeksem karnym nieuczciwemu znalazcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska