WIADOMOŚCI

Włamywał się i kradł samochody, albo to co było w ich wnętrzach

Data publikacji 21.04.2017

Toruńscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież 4 samochodów i włamania do kolejnych sześciu aut. Poza tym, mężczyzna odpowie za kradzież metalowych przęseł ogrodzeniowych. 19-latek już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W środę (19.04.17) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 19-latka, którego podejrzewali o kradzież metalowych przęseł ogrodzeniowych. Do tego zdarzenia doszło w połowie kwietnia na ul. Towarowej. Nieznany początkowo sprawca z jednej z działek ukradł metalowe elementy. Policjanci, pracujący nad tą sprawą, zdobyli informacje, które wskazywały, że za tym przestępstwem stoi 19-letni mieszkaniec jednej z dzielnic Torunia. Szybko wyszło na jaw, że sprawa kradzieży metalowych paneli jest dopiero początkiem kłopotów tego mężczyzny.

Okazało się, że działalnością nastolatka już wcześniej zainteresowani byli kryminalni z toruńskiej komendy. Ci, wytypowali go jako sprawcę czterech kradzieży aut do jakich doszło w ostatnich tygodniach. Ponadto, policjanci zebrali informacje, które wskazywały, że ten sam mężczyzna włamał się do kolejnych sześciu samochodów. 19-latek ukradł trzy volkswageny (w tym dwa golfy i jednego passata) oraz rovera. Za każdym razem straty wynosiły kilka tysięcy złotych.

Poza tym mężczyzna wybijał szyby lub w inny sposób otwierał drzwi samochodów i kradł z ich wnętrza wartościowe przedmioty. W ten sposób jego łupem padło mienie pozostawione w sześciu kolejnych autach (m. in. drobne pieniądze oraz nawigacje i radia). Do wszystkich tych zdarzeń doszło w tym roku na terenie Chełmińskiego Przedmieścia. Ostatecznie materiał dowodowy, który zebrali kryminalni pozwolił na przedstawienie mu 11 zarzutów.

Teraz 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...