Dzielnicowi w Zespole Szkół w Kowalewie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowi w Zespole Szkół w Kowalewie

Data publikacji 18.05.2017

W bardzo miłej atmosferze przebiegło wtorkowe (16.05) spotkanie szubińskich dzielnicowych z dziećmi najmłodszych klas z Zespołu Szkół w Kowalewie. Maluchy dowiedziały się jak pracują policjanci i usłyszeli specjalnie dla nich przygotowaną pogadankę.

We wtorek (16.05) do Zespołu Szkół w Kowalewie z wizytą przyszli dwaj dzielnicowi z szubińskiego komisariatu sierż.szt. Tomasz Bukowski oraz  sierż. szt. Damian Ziółkowski, którzy opowiedzieli dzieciom z klas 1-3 na czym polega ich codzienna służba. Policjanci przekazali uczniom bardzo ważne zasady dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Poinformowali dzieci o przepisach ruchu drogowego i radzili, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Policjanci opowiedzieli maluchom jak należy przechodzić przez jezdnię, przestrzegali przed wbieganiem na ulicę a także przed przebieganiem pomiędzy samochodami. 

Najmłodsi uczniowie usłyszeli też kilka słów jak właściwie zachowywać się w trakcie zabawy. Dzielnicowi przestrzegali dzieci przed osobami obcymi, informując jednocześnie jakie zagrożenia mogą spotkać tych wszystkich, którzy nie zastosują się do przekazanych przez nich rad. Dzieci chętnie rozmawiały z policjantami i opowiadały o swoich doświadczeniach. 

Autor: asp. Edyta Nadolna
Publikacja: asp. Piotr Duziak