WIADOMOŚCI

Amfetamina, marihuana i tabletki MDMA w mieszkaniu 21-latka z Błonia

Data publikacji 18.05.2017

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad 90 gramów amfetaminy 30 gramów marihuany i tabletki MDMA. Narkotyki te posiadał 21-letni bydgoszczanin z Błonia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Wczoraj (17.05.) sąd aresztował go na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową bydgoskiej komendy. Wnikało z nich, że jeden z mieszkańców Błonia może posiadać znaczne ilości środków odurzających. By potwierdzić te informacje w miniony wtorek (16.05.) pojechali do jego miejsca zamieszkania.

Podejrzewanego mężczyznę zauważyli wychodzącego z bloku, w którym mieszka. W trakcie legitymowania 21-latka policjanci ujawnili przy nim 5 woreczków z amfetaminą i 6 z suszem roślinnym. Następnie weszli wraz z nim do mieszkania, by je przeszukać. Wówczas mężczyzna dobrowolnie wydał dwa słoiki: jeden z zawartością białego proszku, a drugi z suszem roślinnym oraz woreczek strunowy z zawartością 7 sztuk tabletek. Przeprowadzone wstępne badania wszystkich zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to ponad 90 gramów amfetaminy, 33 gramy marihuany oraz tabletki MDMA.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne, puste woreczki strunowe, oraz pieniądze. „Właściciel” narkotyków został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj (17.05.2017) sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym aresztował 21-latka na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska