WIADOMOŚCI

Konferencja „Telefony, komputery –zagrożenia naszej ery” z udziałem włocławskich policjantów

Data publikacji 18.05.2017

Włocławscy policjanci zajmujący się profilaktyką uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez uczniów Gimnazjum w Warząchewce Polskiej. W czasie spotkania z uczniami i rodzicami poruszano tematy związane z bezpiecznym korzystaniem z telefonów i komputerów.

Wczoraj (17.05.) w ramach projektu „Telefony, komputery – zagrożenia naszej ery” realizowanego przez uczniów Gimnazjum w Warząchewce Polskiej odbyła się konferencja. Udział w niej wzięli oprócz uczniów i rodziców zaproszeni goście zajmujący się uzależnieniami. W tym gronie nie mogło zabraknąć sierż. Aleksandra Pradun zajmującego się profilaktyką społeczną. Na początku spotkania uczniowie realizujący projekt zaprezentowali wszystkim zagadnienia dotyczące zastosowania telefonów i komputerów dawniej i dziś, statystyk korzystania przez młodzież z Internetu oraz  jakie są skutki nadużywania komputerów i telefonów. Prezentowane przez uczniów pokazy były przeplatane  pytaniami do zaproszonych gości, którzy uświadamiali słuchaczom jak negatywne mogą być skutki uzależnień od telefonu, komputera czy Internetu. Policjant wskazał wszystkim jakie najczęściej czyny karalne popełniają młodzi ludzie wykorzystując do tego multimedia, a także jakie mogą z tego wynikać konsekwencje prawne. 

Na zakończenie spotkania uczniowie zaprezentowali aktywne formy spędzania wolnego, rozwijające ich pasje muzyczne i sportowe. Wszyscy uczestnicy zgodzili się, że świadome korzystania z nowinek technicznych ma pomagać w życiu codziennym, a nie może zastępować życia realnego.  

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...