Dzielnicowy z Lipna po służbie namierzył złodzieja - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowy z Lipna po służbie namierzył złodzieja

Data publikacji 18.05.2017

Będący w czasie wolnym dzielnicowy rozpoznał sprawcę licznych kradzieży sklepowych, do których doszło terenie kilku powiatów. Dzięki jego informacji podejrzany 18-latek został zatrzymany przez policjantów "drogówki". Dzisiaj mężczyzna usłyszał kilka zarzutów.

Dzielnicowy z Lipna, w czasie wolnym od służby, jechał prywatnym autem jedną z dróg powiatu. W pewnym momencie zobaczył nadjeżdżającego z naprzeciwka volkswagena, w którym policjant dostrzegł poszukiwanego do licznych kradzieży sklepowych mężczyznę. Dlatego natychmiast powiadomił kolegów w służbie. Dzięki przekazanej przez niego informacji patrol "drogówki" zatrzymał poszukiwanego 18-latka.

Dzisiaj mieszkaniec Lipna usłyszał liczne zarzuty kradzieży. Jak udowodnili funkcjonariusze mężczyzna od dawna trudnił się tym procederem uczyniwszy sobie w ten sposób źródło dochodu. Działał on wspólnie i w porozumieniu z innymi, którzy byli wcześniej rozliczeni przez śledczych.

18-latek jest podejrzany o kradzież różnych produktów: artykułów spożywczych w tym słodyczy czy kawy, ale także artykułów kosmetycznych chemicznych i sprzętu AGD na łączną kwotę blisko 5 tys. zł.

Na tym jednak nie koniec, bowiem mężczyzna był poszukiwany także przez jednostki ościenne do kradzieży, których dokonywał na ich terenach.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska