WIADOMOŚCI

Policjanci z Brodnicy wspólnie z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli 360 automatów do gier

Data publikacji 19.05.2017

Brodniccy policjanci, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia, zabezpieczyli w minionym tygodniu 360 automatów do gier. Niezarejestrowane maszyny, służące do nielegalnego hazardu, ukryte były w budynku gospodarczym w małej miejscowości pod Brodnicą.

Policjanci z Brodnicy, wspólnie z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia, przeprowadzili działania na terenie powiatu brodnickiego mające na celu ujawnienie nielegalnych gier hazardowych. Po koniec ubiegłego tygodnia (11.05.) mundurowi weszli do budynku gospodarczego, znajdującego się w niewielkiej miejscowości pod Brodnicą, w którym ukryte były automaty.

Policjanci, wspólnie z celnikami, zabezpieczyli 360 sztuk nielegalnych maszyn. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

1 kwietnia tego roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja przepisów zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.


 

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska