WIADOMOŚCI

Policjanci wzięli udział w IV Ogólnopolskim Sympozjum Ratownictwa Medycznego

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci z Grudziądza, na zaproszenie organizatorów, wzięli udział w IV Ogólnopolskim Sympozjum Ratownictwa Medycznego. Mundurowi przeprowadzili wykład na temat środków przymusu bezpośredniego, jak również zorganizowali pokaz interwencji policyjnego patrolu wobec osoby agresywnej z zaburzeniami psychicznymi uwzględniając przy tym elementy współpracy z załogą karetki pogotowia.

Trzy dni (17-19.05.17) trwało IV Ogólnopolskie Sympozjum Ratownictwa Medycznego, którego organizatorem było Grudziądzkie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Głównym założeniem spotkania było podnoszenie poziomu wiedzy i rozwój technologii, które wyznaczają standardy postępowania we współczesnym ratownictwie medycznym.

W sympozjum wzięli również udział policjanci z komendy miejskiej w Grudziądzu, którzy poprowadzili wykład na temat środków przymusu bezpośredniego wykorzystywanych przez Policję (jak: paralizatory, kajdanki, czy pałki służbowe). Funkcjonariusze zorganizowali również pokaz interwencji policyjnego patrolu wobec osoby agresywnej z zaburzeniami psychicznymi z elementami współpracy z załogą karetki pogotowia. Następnie odbyła się dyskusja na temat  podejmowania interwencji wobec osób z tego typu chorobami.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...