WIADOMOŚCI

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie radziejowskim

Data publikacji 19.05.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie radziejowskim mieszkańcy dotychczas wskazali blisko 300 takich punktów, które uważają za zagrożone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której obywatele mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp.

W powiecie radziejowskim dotychczas naniesionych na mapie zostało 289 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (67 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (68 zgłoszeń) i spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem (53 zgłoszenia).

„Mapa” dostępna jest na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997.

 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska