WIADOMOŚCI

"Wojewódzkie Mistrzostwa Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy w Biegu Przełajowym”.

Dzisiaj (26.05.), po raz kolejny, odbyły się „Wojewódzkie Mistrzostwa Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy w Biegu Przełajowym”.

Trasa zawodów usytuowana była na terenach leśnych gminy Białe Błota i Lipniki. Bieg rozegrany został na dystansie 10 km dla mężczyzn (2 pętle) oraz 5 km dla kobiet (1 pętla). W zawodach wzięło udział 44 funkcjonariuszy i pracowników z jednostek Policji naszego województwa.

W kategorii kobiet zwyciężyła sierż. szt. Anna Grecman z KPP w Inowrocławiu. Drugie miejsce zajęła sierż. szt. Dorota Matuszak z KMP w Bydgoszczy, a trzecie st. post. Judyta Koc z KMP w Toruniu.

Pierwsze miejsce w rywalizacji mężczyzn zdobył asp. szt. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, który wyprzedził st. sierż. Dariusza Śliwińskiego z KPP w Żninie oraz st. post. Dawida Białka z OPP w Bydgoszczy.

Każdy z uczestników biegu, który ukończył zawody otrzymał okolicznościowy medal, natomiast puchary i statuetki dla zwycięzców oraz nagrody rzeczowe wręczył w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy wręczył mł. insp. Dariusz Dopke Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy.  

Autor: Piotr Cieślicki
Publikacja: Piotr Pawlaczyk