Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci na wycieczkę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci na wycieczkę

Data publikacji 19.06.2017

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 41–latek, który pijany wsiadł za kierownicę autobusu i wiózł dzieci z powiatu pilskiego na wycieczkę do Zakopanego. O tym, że kierowca może być pijany, powiadomił policję jeden z pasażerów. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a niebawem usłyszy on zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (16/17.06.2017). Około 2.30 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie od osoby, która powiadomiła, że jest pasażerem autobusu wycieczkowego, a kierowca pojazdu prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Ze zgłoszenie wynikało, że autobus wyjechał z powiatu pilskiego i aktualnie zmierza w stronę Bydgoszczy.

Dyżurny natychmiast skierował patrol w rejon nakielskiej obwodnicy, gdzie mundurowi zwracali uwagę na przejeżdżające pojazdy celem zatrzymania autobusu opisanego w zgłoszeniu.  Już po kilku minutach pojazd został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że autobusem podróżowało około 30 osób, w tym dzieci. Przystankiem docelowym wycieczkowiczów było Zakopane. 

Natychmiast po zatrzymaniu autobusu, kierowca został poddany badaniu na trzeźwość. Badanie 41-letniego kierowcy potwierdziło, że w wydychanym przez niego powietrzu znajduje się alkohol. Alkomat wykazał, w organizmie mieszkańca gminy Łobżenica prawie promil alkoholu.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy i zakazali mu dalszej jazdy. Dzieci jadące na wycieczkę zostały przekazane opiekunom, pod których pieczą, oczekiwały na przyjazd innego, trzeźwego kierowcy. Nieodpowiedzialny 41-latek po wykonanych czynnościach został zwolniony. Niebawem usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawę rozstrzygnie sąd, a kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki przytomnemu zachowaniu jednego z pasażerów nie doszło do tragedii.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer Prasowy KPP Nakło nad Notecią
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski