Trzy miesiące aresztu za rozbój - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Trzy miesiące aresztu za rozbój

Kryminalni z Inowrocławia wykryli sprawcę rozboju. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany w swoim mieszkaniu w Inowroclawiu. Grozi mu 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego inowrocławskiej Policji od kilku dni zajmowali się sprawą rozboju, do którego doszło (15.07) po godz. 22.00, w jednej z miejscowości na terenie gminy Inowrocław. 

Kierującemu fiatem, zajechał nagle drogę samochód marki Mitsubishi, z którego wysiadł mężczyzna. Zaatakował on kierowcę fiata, pobił go i kopał. Groził mu także użyciem noża doprowadzając poszkodowanego do bezbronności. Następnie napastnik wsiadł do fiata i odjechał. 
Zawiadomieni o przestępstwie policjanci ustalili przebieg zdarzenia, świadków oraz rysopis podejrzewanego o rozbój mężczyzny. Podczas policyjnych działań, na terenie Inowrocławia został znaleziony skradziony pojazd. Pracując nad sprawą kryminalni, wytypowali osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem. Gdy mundurowi zebrali dostateczne dowody, dwa dni temu (18.07) odwiedzili jednego z mieszkańców Inowrocławia i zatrzymali go do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut rozboju.

Wczoraj (19.07), 20-letniego mężczyznę policjanci doprowadzili do oskarżyciala oraz sądu, z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Na najbliższe 3 miesiące, decyzją sądu inowrocławianin trafił do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak