WIADOMOŚCI

Ugodził sąsiada nożem… najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd zastosował wobec 21-grudziądzanina tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyzna jest podejrzany o ugodzenie nożem swojego sąsiada.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (31.07.2017) w godzinach popołudniowych w kamienicy w centrum Grudziądza. Do dyżurnego zadzwoniła konkubina 36-letniego grudziądzanina informując, że jej partner został przed chwilą ugodzony nożem przez sąsiada. 

Niezwłocznie został tam skierowany patrol, który wstępnie ustalił, że pokrzywdzony wraz ze swoją konkubiną i znajomymi stał na klatce schodowej i rozmawiali. Nagle na korytarz wyszedł znany im z widzenia 21-latek i bez powodu ugodził 36-latka nożem, po czym schował się z powrotem w swoim mieszkaniu. Pokrzywdzony został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 Po krótkiej rozmowie z policjantami, sprawca całego zajścia sam wyszedł z mieszkania i oddał funkcjonariuszom nóż, którym miał ugodzić sąsiada.  Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało, że ma go ponad promil w organizmie. Policjanci zatrzymali 21-latka i zawieźli do komendy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia ciała oraz bezpośredniego narażania na utratę życia lub zdrowia. 

Dzisiaj (03.08.2017) na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...