Areszt dla sprawcy dotkliwego pobicia - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszt dla sprawcy dotkliwego pobicia

Data publikacji 09.08.2017

Zatrzymany przez policjantów z Mogilna 38-latek podejrzany o dotkliwe pobicie znanego mu mężczyzny najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Tak zadecydował sąd, który tym samym przychylił się do wniosku śledczych. Sprawca odpowie za pobicie przy użyciu noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (3.08.17.) około 20:15 na jeziorze Ostrowskim w powiecie mogileńskim. Tam doszło do awantury między osobami pływającymi łódkami. Małżeństwo, które w ten sposób rozstawiało na jeziorze sieci rybackie zostało zaatakowane przez 38-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Z dokonanych ustaleń wynika, że agresywny napastnik podpłynął do nich, a następnie dotkliwie pobił znanego mu 60-latka, będącego na drugiej łodzi. Sprawca zadawał ciosy trzymanym w jednej z dłoni bliżej nieustalonym ostrym narzędziem, bowiem w konsekwencji uderzeń poszkodowany oprócz urazu głowy doznał także ran ciętych dłoni i szyi.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci następnego dnia (4.08.17) zatrzymali 38–latka podejrzewanego o pobicie. Zebrany materiał i okoliczności w jakich doszło do przestępstwa uzasadniały konieczność skierowania wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Prokurator przychylił się i wystąpił z nim do sądu.

W minioną sobotę (5.08.17) Sąd Rejonowy w Mogilnie zadecydował, że 38–latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Dochodzenie w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora, prowadzą śledczy z Komisariatu Policji w Strzelnie.

Zgodnie z art. 159 kodeksu karnego „Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Autor: opracowano na podstawie info sierż szt. Magdaleny Pollak
Publikacja: Kamila Ogonowska