Policjanci zabezpieczali przejazd pielgrzymki rowerowej - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci zabezpieczali przejazd pielgrzymki rowerowej

Włocławscy policjanci zabezpieczali przejazd VIII Pielgrzymki Rowerowej z Elbląga na Janą Górę w Częstochowie. Wczoraj (08.08.17) pielgrzymi przejechali od granic z powiatem lipnowskim przez Włocławek do Chodcza.

Policjanci z Włocławka i Chodcza przez dwa dni (08.08.-09.08.2017) zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom VIII Pielgrzymki Rowerowej jadącej z Elbląga na Jasną Górę w Częstochowie.

Pierwszy dzień przejazdu przez nasz powiat rozpoczął się na granicy z powiatem lipnowskim od strony Dobrzynia nad Wisłą, a zakończył w Chodczu. Natomiast w środę (09.08.2017) po odpoczynku pielgrzymka ruszyła do Uniejowa w woj. łódzkim.

Policjanci pomagali rowerzystom w bezpiecznym pokonaniu trasy, jak również zadbali o płynność ruchu na drogach. Uczestnicy pielgrzymki dbając o swoje bezpieczeństwo ubrani byli w kamizelki odblaskowe. Każdy element odblaskowy umieszczony w widocznym miejscu poprawia znacznie widoczność rowerzysty, co ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Przypominamy wszystkim rowerzystom oraz pieszym o „modzie” na noszenie elementów odblaskowych. Taki element wpływa na lepszą widoczność niechronionego uczestnika ruchu drogowego, szczególnie w godzinach wieczornych i przy zmniejszonej widoczności.

Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszając się drogą poza terenem zabudowanym od zmierzchu do świtu ma obowiązek noszenie elementów odblaskowych.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz
Ładowanie odtwarzacza...