W Barcinie zabezpieczyli nielegalne automaty do gier - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W Barcinie zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

8 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli żnińscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami KAS na terenie gminy Barcin. Za prowadzenie nielegalnego hazardu grozi wysoka kara pieniężna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Funkcjonariusze, zajmujący się przestępczością gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie ustalili, że w gminie Barcin znajduje się lokal, w którym prowadzone są nielegalne gry na automatach. Mundurowi postanowił zweryfikować tę informację. Wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej udali się na miejsce. W efekcie podjętych czynności ujawnili 8 sztuk nielegalnych automatów do gier, które były uruchomione. Maszyny zostały zabezpieczone. Dalsze czynności w tej sprawie przeprowadzi KAS.

Za prowadzenie nielegalnych gier na automatach grozi kara administracyjna po 100 000 złotych za każdy automat oraz odpowiedzialność karna wynikająca z Kodeksu Karnego–Skarbowego – wysoka kara pieniężna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

 

 

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...