Uwaga przejazd kolejowy. Myśl co robisz! - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uwaga przejazd kolejowy. Myśl co robisz!

Inowrocławska Policja systematycznie otrzymuje nagrania z kamer umieszczonych w rejonie przejazdów kolejowych. To, jak zachowują się uczestnicy ruchu często zatrważa, ale też rodzi dla nich konsekwencje. Stąd apel Policji o rozsądek!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu otrzymują często materiał do oceny, pochodzący z kamer kolejowych. Widać na nich negatywne zachowania uczestników ruchu drogowego, podczas przekraczania strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Najczęściej wykroczenia ze strony kierowców pojazdów polegają na braku reakcji na znak STOP. Zdarzają się też inne przypadki takie jak: podejmowanie niebezpiecznych prób przejechania pod zamykającymi się rogatkami, a nawet jazda między nimi slalomem.  Wiąże się to także z uszkodzeniami rogatek czy półrogatek. W niewłaściwy również sposób postępują piesi i rowerzyści bagatelizując swoje zdrowie i życie. 

Stąd apel Policji o zachowywanie się w tych miejscach zgodnie z prawem i odpowiedzialnie. Osoby postępujące inaczej, narażają się na kolizje z pociągiem i w konsekwencji śmierć. W każdym przypadku ustalenia autora negatywnych zachowań policjanci będą bardzo konsekwentni i stanowczy, co do stosowanych represji. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...