Uprzykrzał życie sąsiadom, dlatego trafił za kraty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uprzykrzał życie sąsiadom, dlatego trafił za kraty

Data publikacji 11.08.2017

Kryminalni z Inowrocławia zebrali materiał dowodowy dotyczący zachowań 69-letniego mieszkańca miasta. Zastraszał on swoich sąsiadów, wyzywał, a nawet groził siekierą. Mężczyzna trafił tymczasowo na 3 miesiące za kraty. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dwa dni temu (9.08.17) mieszkaniec Inowrocławia powiadomił policję o tym, że jego sąsiad, bez powodu, ruszył na niego z siekierą, gonił i groził, że go zabije. Zawiadamiającemu udało się wtedy uciec. Podczas ustaleń mundurowi zebrali informacje, że 69-letni agresor od pewnego czasu uprzykrzał życie mieszkającej po sąsiedzku rodzinie. Zdarzało się wcześniej, że będąc pod wpływem alkoholu, awanturował się, dlatego sąsiedzi wzywali interwencje. „Wizyty” policjantów studziły jego emocje, jednak na krótko. W chwili, gdy kryminalni przyjmowali zawiadomienie o przestępstwie od sąsiada, policjanci zostali powiadomieni o kolejnym agresywnym zachowaniu napastnika. Środowa (9.08.17) interwencja zakończyła się zatrzymaniem 69-latka w policyjnym areszcie.

Kryminalni przeanalizowali materiał dowodowy zebrany w tej sprawie. Ustalili, że agresor działał w warunkach recydywy, bo dopuścił się kolejnego przestępstwa w ciągu 5 lat od chwili, gdy był już uprzednio karany za podobne przestępstwo i "siedział" jakiś czas w więzieniu.

Na tej podstawie wczoraj (10.08.17) mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych w warunkach recydywy. Policjanci wystąpili do prokuratora z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj (11.08.17) podejrzany został doprowadzony do oskarżyciela i sądu, gdzie zapadła decyzja, że zostanie tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska