WIADOMOŚCI

Bydgoscy kryminalni zabezpieczyli amfetaminę, tabletki ekstazy oraz ciastka z haszyszem

Data publikacji 12.08.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 35-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę, tabletki ekstazy oraz ciasteczka z haszyszem. Z zabezpieczonych substancji można by było zrobić kilkaset porcji narkotyków. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiej komendy. Z ich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców osiedla Wzgórze Wolności może być zamieszany w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze wytypowali miejsce zamieszkania podejrzewanego.

W czwartek (10.08.2017) po południu przystąpili do realizacji i pojechali pod ustalony adres. Tam policjanci przeszukali mieszkanie 35-latka. W mieszkaniu znaleźli różnego rodzaju narkotyki. Zabezpieczyli ponad 200 woreczków z amfetaminą, 470 tabletek ekstazy i woreczek z zielonym suszem roślinnym. To jednak nie wszystko. Zabezpieczyli też 142 sztuki ciastek. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się w nich haszysz.

Dodatkowo, w jednym z pokoi policjanci znaleźli 880 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto, zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie kliku tysięcy złotych. Do sprawy został zatrzymany 35-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiej komendy doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu przedstawił mu zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, a także handel zakazanymi substancjami psychoaktywnymi. Co więcej, będzie odpowiadać również za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zadecyduje już sąd.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski