Wspólne ćwiczenia policjantów i służby ochrony Anwil-u - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wspólne ćwiczenia policjantów i służby ochrony Anwil-u

Data publikacji 06.09.2017

Na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” we Włocławku doszło do wtargnięcia uzbrojonej grupy, która wzięli zakładników - taka dramatyczna wiadomość dotarła do dyżurnego włocławskich mundurowych. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń policjantów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie zakładu.

Wczoraj (5.09.17) w godzinach przedpołudniowych do dyżurnego włocławskich mundurowych zadzwonił pracownik ochrony Zakładów Chemicznych we Włocławku i poinformował, że na teren ich firmy wtargnęła uzbrojona grupa kilku osób, którzy zamknęli w sali konferencyjnej kilkunastu zakładników. Policyjny patrol potwierdził tę informację. Okazało się, że do budynku podczas konferencji wtargnęła czteroosobowa grupa, która przetrzymuje pracowników i żądają pieniędzy oraz środka transportu. Natychmiast pracownik odpowiedzialny za bezpieczeństwo na terenie zakładu nakazuje ewakuację wszystkich osób, a policyjni negocjatorzy nawiązują kontakt z napastnikami. Prowadzone rozmowy pozwalają na uwolnienie kilkunastu przetrzymywanych. Jednak nadal napastnicy pozostawiają czterech zakładników. Dalsze rozmowy nie dają już żadnego rezultatu, dlatego dowodzący podejmuje decyzję o użyciu grupy szybkiego reagowania. Do pomieszczeń wchodzą funkcjonariusze i po wyeliminowaniu zagrożenia ewakuują przetrzymywane osoby w bezpieczne miejsce.

Tak w skrócie przedstawiał się scenariusz ćwiczeń, w których, oprócz pracowników zakładu, wzięły udział służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie Zakładów Chemicznych Anwil. Celem tych działań było doskonalenie metod zabezpieczenia miejsca zdarzenia i współpraca z innymi służbami w sytuacji kryzysowej.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...