WIADOMOŚCI

Szef włocławskich policjantów, w czasie wolnym, zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

Data publikacji 12.09.2017

Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz wracając ze służby zauważył jadącego slalomem rowerzystę. Podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy zatrzymał go. Wezwany na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia. Dzięki reakcji Komendanta wyeliminowane zostało potencjalne zagrożenie.

W minioną niedzielę (10.09.17) około 15:30 w miejscowości Myśliwiec (pow. wąbrzeski) Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz wracając do domu zauważył nietypowo jadącego rowerzystę, który wyraźnie odbiegał od przyjętych norm. Doświadczenie nie myliło Komendanta. Uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdy, po czym wezwał patrol policji z Wąbrzeźna. Gdy mundurowi dotarli na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 34-latka. Okazało się, że rowerzysta ma w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Sprawą 34-latka zajmują się policjanci z Wąbrzeźna i za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara aresztu albo grzywna.

Nieobojętność Szefa włocławskich policjantów na popełnione wykroczenie pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, a przede wszystkim uchroniła jego i innych od tragedii.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska