Okazja zrobiła z niego złodzieja - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Okazja zrobiła z niego złodzieja

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali w kilkanaście minut od powiadomienia o przestępstwie mężczyznę, który ukradł torebkę. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu (8.09.17) po 3.00 rano. Na jednej z ulic Inowrocławia, w czasie, gdy kobieta otwierała sklep z pieczywem upadła jej torebka. Fakt ten wykorzystał przechodzień, który podniósł ją i zaczął uciekać.

Powiadomiony o przestępstwie inowrocławski dyżurny natychmiast przekazał informacje do wszystkich służb patrolowych w mieście. Radiowozy pojechały w rejon, gdzie doszło do zdarzenia. Na jednej z pobliskich ulic policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał opisowi sprawcy. Przy zatrzymanym podejrzanym mundurowi znaleźli część skradzionych rzeczy.

Podczas działań i sprawdzania terenu policjanci ustalili, że 27-letni mężczyzna zdążył przeszukać torebkę i zabrał z niej to, co uważał za wartościowe. Resztę wyrzucił do pobliskiego śmietnika. Skradzione mienie zostało odzyskane, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska