Zatrzymani dwaj braci odpowiedzą za kilka „grzeszków” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani dwaj braci odpowiedzą za kilka „grzeszków”

Data publikacji 12.09.2017

Włocławscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy uszkodzili mienie na jednej z posesji oraz naruszyli mir domowy. Dodatkowo, podczas zatrzymania byli agresywni i znieważyli funkcjonariuszy. Obaj byli nietrzeźwi. Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (11.09.17) po 14.00 włocławscy policjanci podjęli interwencję w Chełmicy Cukrownia (gm. Fabianki) w związku z pobiciem przez nieznane osoby dwóch mężczyzn. Podczas rozpytania dwaj bracia w wieku 28 i 34 lata twierdzili, że przy jednej z posesji zostali zaatakowani i pobici przez grupę trzech osób.

Mundurowi weryfikując ich wersję ustalili, że chwilę wcześniej obaj po uszkodzeniu ogrodzenia weszli na prywatny teren i pomimo prośby właścicielki nie chcieli go opuścić. Dodatkowo, dobijając się do drzwi uszkodzili szybę. Agresywni mężczyźni po chwili opuścili posesję i poszli do pobliskiego sklepu.

Policjanci, mając wiedzę co do przebiegu zdarzenia, zatrzymali dwóch braci, którzy stali się agresywni, a w konsekwencji znieważyli funkcjonariuszy. Po doprowadzeniu do komendy i sprawdzeniu ich stanu trzeźwości okazało się, że 28-latek miał w organizmie 1,7 promila alkoholu, natomiast starszy ponad 2,6. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (12.09.17), gdy wytrzeźwieją śledczy przedstawią im zarzuty dotyczące naruszenia miru domowego, znieważenia funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia. Za wszystkie te  czynygrozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska