WIADOMOŚCI

Szkolili się z obsługi laserowego miernika prędkości UltraLyte

Funkcjonariusze "drogówki" i "prewencji" z KPP w Żninie szkolili się w zakresie obsługi laserowego miernika prędkości UltraLyte 20-20 100 LR. Najistotniejsze informacje na temat tego nowoczesnego urządzenia przekazał mundurowym policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Po części teoretycznej wszyscy uczestniczący w szkoleniu funkcjonariusze mieli okazję przestestować urządzenie w praktyce.

Wczoraj (26.09.17)  w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy przeprowadził szkolenie z zakresu obsługi i prawidłowego użytkowania laserowego miernika prędkości UltraLyte 20-20 100 LR. W zajęciach uczestniczyło ogółem 29 funkcjonariuszy z temtejszego wydziału prewencji i ruchu drogowego.

Na szkoleniu omówione zostały zasady działania i obsługi urządzenia. Uczestniczącym w szkoleniu policjantom zaprezentowano w jaki sposób można wykonać weryfikację poprawności pomiaru oraz test celownika tzw. test telegrafisty. Omówione zostały podstawowe funkcje i możliwości laserowego miernika prędkości oraz zwrócono uwagę na optymalne warunki do pracy określone w instrukcji urządzenia.

Każdy z policjantów osobiście mógł przećwiczyć pracę urządzeniem UltraLyte oraz w praktyce wykonać podstawowe testy. Policjanci pełniący służbę na drodze będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska