1598 km przebiegnięte, przepłynięte i przejechane dla Marysi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

1598 km przebiegnięte, przepłynięte i przejechane dla Marysi

Komenda Powiatowa Policji w Żninie wspólnie z Klubem Sportowym „SOKÓŁ” Gąsawa, Stowarzyszeniem LGD Pałuki – Wspólna Sprawa i Klubem Sportowym „Szosa Żnin” była organizatorem 24-godzinnego charytatywnego biegu sztafetowego oraz marszu Nordik Walking, Zebrane pieniądze trafią do Marysi, która straciła dom w sierpniowej nawałnicy.

W dniach 30 września – 1 października 2017 roku na żniński  rynku odbył się 24 godzinny bieg sztafetowy oraz marsz Nordik Walking. Przedsięwzięcie to zainicjowane zostało przez  żnińskich policjantów, którzy wspólnie z przedstawicielami Klubu Sportowego „SOKÓŁ” z Gąsawy, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa i Klubu Sportowego „Szosa Żnin”,  postanowili zachęcić mieszkańców powiatu do zbiórki pieniędzy dla Marysi – członkini KS „SOKÓŁ” oraz jej rodziny, którzy w sierpniowej nawałnicy stracili dom.

To kolejna inicjatywa, która pod przewodnim hasłem „Policja i Przyjaciele” niosła charytatywne przesłanie.

W akcję z dużym zaangażowanie włączyła się lokalna społeczność. Blisko 300 osób postanowiło przemaszerować z kijkami, przebiec, przejechać rowerem albo wirtualnie przepłynąć na ergowiosłach. Podczas całej doby aktywnie uczestniczyli policjanci. Nie zabrało również przedstawicieli lokalnego samorządu w osobach Wicestarosty Pana Andrzeja Hłonda oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Grzegorza Koziełek.

Akcja trwała nieprzerwanie przez całą dobę, mimo chłodnej nocny. Każdy z uczestników swój udział potwierdzał na liście, gdzie wpisywał ilość wykonanych okrążeń. Rekordziści potrafili przebiec jednorazowo nawet ponad 20 kilometrów. Jak wynika z wyliczeń z listy uczestników, pokonano dystans blisko 1598 kilometrów. Zebrano łącznie 5039 złotych, które trafią do Marysi i jej rodziny.

Na uczestników czekało pyszne ciasto drożdżowe przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Obudna, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Gąsawy oraz piekarni ze Żnina i Gąsawy. Chętni mogli się zmierzyć z bykiem rodeo z Silverado City. Zakończenie akcji uświetnił występ Pani Magdaleny Zawer, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zumby.

 

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...