Pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał ponad 108km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny wideorejestrator. Kierowca już stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą krajowa nr 5.  O godzinie 7.00 w miejscowości Jaroszewo zauważyli audi, który pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym. Niebezpieczną jazdę uwiecznił policyjny wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 43-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. To jednak nie koniec konsekwencji jakie poniesie mężczyzna. Początkowo bowiem godził się na przyjęcie mandatu karnego, lecz po chwili zastanowienia rozmyślił się tłumacząc swój pośpiech sprawami zawodowymi i stanem wyższej konieczności. W tej sytuacji policjanci skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Żninie.

Nieodpowiedzialność kierowców, która polega na jeździe pod wpływem alkoholu  oraz przekroczeniu prędkości jest główną z przyczyn wypadków drogowych.

Miejscowość Jaroszewo to punkt zaznaczany przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren, gdzie kierowcy często zapominają zdjąć nogę z gazu.

Od 1 stycznia br. zgłaszający nanieśli na KMZB tych punktów aż 55. Wszystkie zgłoszenia zostały potwierdzone. Dlatego też policjanci ze żnińskiej komendy będą tam często!

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

mł. asp. Wioleta Burzych

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz