Mieszkanka Golubia-Dobrzynia być może zapobiegła tragedii - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mieszkanka Golubia-Dobrzynia być może zapobiegła tragedii

Data publikacji 06.10.2017

Obywatelska postawa mieszkanki Golubia-Dobrzynia pozwoliła uniknąć ewentualnej tragedii. Kobieta widząc dziwne zachowanie kierującej osobowym fiatem, telefonicznie poinformowała o tym dyżurnego golubsko-dobrzyńskiej policji. Dzięki temu mundurowi udaremnili dalsza jazdę pijanej kobiecie. 47-latka podczas zatrzymania miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (4.10.17) około 22.00. Na telefon alarmowy policji zadzwoniła zaniepokojona kobieta informując, że na terenie miasta porusza się kierowca samochodu osobowego m-ki fiat, którego zachowanie budzi podejrzenie co do atnu trzeźwości. Wysłani we wskazane miejsce funkcjonariusze zauważyli opisywany pojazd, jednak ten nie od razu zatrzymał się do kontroli, pomimo wyraźnych policyjnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Gdy ostatecznie auto się zatrzymało okazało się, że za kierownicą siedzi 47-letnia mieszkanka gminy Golub-Dobrzyń. Policjanci sprawdzili trzeźwość kobiety. Alkotest wykazał w jej organizmie prawie dwa promile alkoholu. Dodatkowo, w policyjnej bazie danych widniała ona jako kierowca, której sąd zakazał prowadzenia pojazdów na 3 lata za wcześniejszą jazdę na "podwójnym gazie”. Teraz 47-latka za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Postawa kobiety, która o sytuacji tej zaalarmowała policję, z całą pewnością zasługuje na pochwałę oraz uznanie i jest warta naśladowania.
Pamiętajmy! Reagując w takich sytuacjach przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa i możemy zapobiec ewentualnej tragedii spowodowanej przez nieodpowiedzialnych ludzi.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska