WIADOMOŚCI

Toruńscy policjanci poszukują świadków zapalenia się odzieży na 50-latku

Policjanci z toruńskiej komendy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło w nocy 12 września tego roku w centrum Torunia. Na 50-letnim mężczyźnie zapaliła się odzież. Mężczyzna trafił z poparzeniami do szpitala, gdzie zmarł po kilku dniach. Wszystkich świadków tego zdarzenia policjanci proszą o kontakt.

Do zdarzenia doszło nocą 12 września. Około 3:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, na którym zapaliła się odzież. Do zdarzenia doszło w Toruniu przy ul. Wały Gen. Sikorskiego, przed Muzeum Etnograficznym. 50-latek, jak wynika z ustaleń najprawdopodobniej bezdomny, trafił z poparzeniami do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł. Policjanci, pod nadzorem prokuratury, prowadzą w tej sprawie postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci mężczyzny.

Funkcjonariusze proszą osoby, które 12 września - we wtorek, około 3:00 znajdowały się  w okolicy ul. Wały Gen. Sikorskiego w Toruniu. Policjantom zależy zwłaszcza na kontakcie z osobą, której sylwetka została zarejestrowana na nagraniu z monitoringu, zaprezentowanym poniżej. Osoba ta może mieć informacje, które okażą się istotne dla wyjaśnienia okoliczności sprawy.

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy byli świadkami tego zdarzenia. Być może ich relacje pomogą w ustaleniu personaliów osoby zarejestrowanej na monitoringu.

Kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ul. Grudziądzka 17, tel. 56 641-26-06 lub 56 641-26-07 albo z numerem alarmowym 997 i 112.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...