Janikowscy policjanci aktywni w profilaktyce - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Janikowscy policjanci aktywni w profilaktyce

Data publikacji 11.10.2017

Szereg spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół, przeprowadzili ostatnio mundurowi z Janikowa. Działania odbyły się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a działania miały różnorodny zakres.

Policjanci z komisariatu w Janikowie uczestniczyli w szeregu spotkań w placówkach oświatowych. Miały one formę pogadanek, dyskusji z dziećmi o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo każdego z nich. Mundurowi uczyli poruszania się po drogach, w teorii i praktyce. Zapoznane z podstawowymi zasadami ruchu drogowego dzieci, praktykę przekraczania jezdni zdobywały w plenerze. Ćwiczyły bowiem odpowiednie postawy przechodząc po „zebrze”. W czasie spotkań policjanci nie poprzestają na wskazówkach i poradach. Rozmawiają także o tym, na czym polega służba w Policji i jakie zadania wykonują mundurowi z poszczególnych pionów. 

Edukacja prowadzona przez policjantów nie ogranicza się tylko do spotkań z dziećmi. Ważnym elementem wizyt w placówkach jest także rozmowa i wymiana informacji z dyrekcją i wychowawcami. Taki bieżący przepływ informacji ma na celu wczesne rozpoznawanie problemu i szybką pomoc. Policjanci również wyposażają szkoły w ciekawe materiały edukacyjne. Tak było i tym razem, bo do szkół trafiły kalendarze propagujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak