Śmiertelne potrącenie pod Lubrańcem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Śmiertelne potrącenie pod Lubrańcem

Data publikacji 11.10.2017

Mimo podjętej przez włocławskich policjantów i załogę karetki pogotowia reanimacji nie udało się uratować pieszego potrąconego przez forda. Do tragedii doszło dzisiaj rano pod Lubrańcem w powiecie włocławskim. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalają tożsamość ofiary i wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj (11.10.17) rano około 6.00 na drodze wojewódzkiej nr 270 w gminie Lubraniec (pow. włocławski). Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci z włocławskiej „patrolówki”, którzy wracając z interwencji, zauważyli stojącego na drodze forda oraz leżącego nieopodal mężczyznę i rower. Mundurowi, widząc, że doszło do potrącenia, natychmiast zaczęli udzielać pomocy poszkodowanemu. Niestety, pomimo prowadzonej przez policjantów i załogę karetki pogotowia reanimacji, mężczyzna zmarł.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych i obecnego na miejscu prokuratora wynika, że kierujący fordem 57-latek potrącił pieszego, który prowadził rower. Tożsamość ofiary nie jest jeszcze znana funkcjonariuszom, trwają ustalenia w tym zakresie. Kierowca forda był trzeźwy.
Dokładne okoliczności tragedii wyjaśni prowadzone śledztwo.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska