WIADOMOŚCI

Włocławska podstawówka nr 20 „nakręcała się” na bezpieczeństwo wspólnie z mundurowymi

Mundurowi z włocławskiej komendy gościli u uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku. Rozmawiali z najmłodszymi o swojej służbie, jak również o aspektach bezpieczeństwa dzieci - w szkole, w domu, na podwórku, czy na ulicy. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanej akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Wczoraj (10.10.17) przedstawiciele włocławskiej komendy spotkali się z uczniami klas II Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku. Dzieci nie tylko dowiedziały się od mundurowych o specyfice ich służby. Mogły także na chwilę stać się technikami kryminalistyki. Dzięki walizce technika zabezpieczały ślady za pomocą specjalnego pędzelka i proszku, robiły też odciski swoich dłoni na kartce.  

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć rozmowy o ich bezpieczeństwie w szkole, na drodze, czy w domu. Jednym z ważnych elementów bezpieczeństwa dzieci na drodze jest bycie widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi mówili więc o pozytywnych aspektach noszenia elementów odblaskowych, a także rozdali każdemu dziecku kolorowe odblaski na ubrania i tornistry. 

Każde takie spotkanie profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” ma na celu edukowanie najmłodszych i poprawę ich bezpieczeństwa. Pozwala również słuchaczom na rozmowę z mundurowymi w zakresie nurtujących ich problemów. Tak też było i tym razem.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp. Piotr Duziak