WIADOMOŚCI

Brodniccy policjanci na Konferencji pn. "Środki zastępcze tzw. dopalacze jednym z największych zagrożeń w zakresie zdrowia publicznego XXI w."

Brodniccy policjanci, uczestniczyli w Konferencji pn. "Środki zastępcze tzw. dopalacze jednym z największych zagrożeń w zakresie zdrowia publicznego XXI w.", której organizatorem Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy ,Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy, Burmistrzowie miast i wójtowie gmin powiatu brodnickiego. Podczas spotkania funkcjonariusze przeprowadzili debatę społeczną z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami powiatu.

Wczoraj, (10.10.) w Pałacu Anny Wazówny odbyła się Konferencja pn. "Środki zastępcze tzw. dopalacze jednym z największych zagrożeń w zakresie zdrowia publicznego XXI w.", której organizatorem Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy ,Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy, Burmistrzowie miast i wójtowie gmin powiatu brodnickiego. Podczas konferencji policjanci brodnickiej komendy omówili narzędzia, które służą w celu poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz usprawnieniu kontaktu z policjantami.  Policjanci przedstawili "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa", omówili "Profilaktykę zagrożeń stwarzanych przez narkotyki i dopalacze", program "Dzielnicowy bliżej nas",  aplikacja "Moja Komenda" oraz zagrożenia oszustwami "Na wnuczka, policjanta...itd". W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów, pedagodzy ze szkół powiatu brodnickiego oraz mieszkańcy miasta i powiatu brodnickiego. Na koniec Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy, znaczył jak ważne jest inicjowanie takich spotkań z mieszkańcami powiatu, dzięki którym możliwa jest wymiana informacji dotyczących bezpieczeństwa oraz wspólne wypracowanie nowych rozwiązań poprawy bezpieczeństwa.
 

Autor: st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak