WIADOMOŚCI

Policjanci odnaleźli babcię i wnuczkę, które zagubiły się w lesie

Data publikacji 12.10.2017

Mieszkanka gminy Łabiszyn wspólnie ze swoją 3-letnią wnuczką wybrały się do lasu na spacer. Straciły jednak orientację w terenie i nie wiedziały, którędy wrócić do domu. Pomógł dyżurny policji w Żninie i łabiszyńscy mundurowi, którzy ostatecznie odnaleźli zaginione.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (10.10.17) w Łabiszynie, pow. żniński. 61-letnia kobieta wspólnie z 3-letnią wnuczką wybrały się na spacer do lasu. Teren był im dobrze znany. W pewnym momencie dziecko oddaliło się od swojej babci, wówczas ta podążyła za nim. W pewnym momencie straciła orientację w terenie. Chciała wezwać na pomoc rodzinę, jednak przez telefon komórkowy, który miała przy sobie nie mogła nawiązać połączenia. Wybrała numer alarmowy 112 i poinformowała, że razem z wnuczką zagubiły się w lesie. Dyspozytor WCPR o zdarzeniu poinformował dyżurnego żnińskiej policji i przekazał rozmówczynię, którą cały czas miał „na linii:”

Funkcjonariusz szczegółowo wypytał 61-latkę o kierunek przemieszczania się, a także poprosił o opisanie krajobrazu, jaki miała przed sobą. Na tej podstawie założył orientacyjnie, gdzie mogą się one znajdować. Skierował w to miejsce patrol z pobliskiego Posterunku Policji w Łabiszynie. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania i  już po 10 minutach przeczesywania kompleksu leśnego, około kilometra od drogi, policjanci odnaleźli kobietę wraz z wnuczką. Następnie odwieźli je do miejsca zamieszkania.

Dzięki szybkiej reakcji służb 61-letnia łabiszynianka i jej podopieczna bezpiecznie wróciły do domu.  

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska